Opis

Rolety zewnętrzne to praktyczny system, który pełni trzy podstawowe funkcje: izoluje termicznie i akustycznie, chroni prywatność i zapewnia dodatkową barierę antywłamaniową. Zimą rolety pozwalają obniżyć koszty ogrzewania. Latem natomiast zapewniają przyjemny chłód i odpoczynek od wysokich temperatur i ostrego światła słonecznego. Dzięki roletom domownicy czują się swobodnie i bezpiecznie i komfortowo. Dzięki bogatej kolorystyce rolety stanowią element dekoracyjny dopasowany do fasady budynku. Profile roletowe wypełnione są pianką i wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej. Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę.

Modele

Rolety adaptacyjne

Rolety adaptacyjne przeznaczone są do stosowania w istniejących budynkach. Rolety ze skrzynkami aluminiowymi montowane są na zewnątrz na ścianie budynku.

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne przeznaczone są do nowo wznoszonych budynków. Tego typu rolety wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Rolety montowane są nad oknem w otworze okiennym. Czoło skrzynki stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier), dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe przeznaczone są przede wszystkim do nowo wznoszonych i modernizowanych budynków. Rolety montowane są na zewnątrz pod elewacją. Czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier), dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.

Rolety adaptacyjne

Rolety nadstawne