Aktualności

Dobre doświetlenie i piękny widok za oknem

Kiedy decydujemy się na przesuwne drzwi balkonowe, nasz wybór podyktowany jest głównie względami technicznymi. Systemy przesuwne dają możliwość łatwego otwierania i zamykania bez konieczności przykładania dużej siły. Jednak mają one również inne zalety. Zapewniają dobre doświetlenie i piękny widok za oknem.

 

W nowoczesnym budownictwie odchodzi się od montowania tradycyjnych drzwi balkonowych na rzecz przesuwnych drzwi tarasowych. Jedną z największych zalet montażu drzwi przesuwnych w alternatywie dla klasycznych jest duża oszczędność miejsca.

 

Systemy te pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Otwarcie drzwi przesuwnych nie wymaga angażowania miejsca wewnątrz pomieszczenia, co daje możliwość aranżacji zaoszczędzonej przestrzeni w zupełnie inny, dostosowany do potrzeb mieszkańców, sposób. Technika otwierania systemów przesuwnych ułatwia również wychodzenie na zewnątrz, na taras czy balkon. To rozwiązanie jest pomocne w przypadku aranżacji mieszkań przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Wykorzystanie systemów przesuwnych daje gwarancję idealnego doświetlenia i optycznego powiększenia przestrzeni.

 

 

 

Systemy przesuwne idealnie sprawdzają się jako drzwi tarasowe z pięknym widokiem na ogród, przejście do ogrodu zimowego itp. Co więcej, stosując przesuwane okna od strony nasłonecznionej, zyskamy w domu dodatkowe ciepło.

 

Zalety systemów przesuwnych:

  • wielofunkcyjność – swoje zastosowanie znajdą w mieszkaniach, domach, pokojach małych i dużych, łazienkach czy biurach,
  • oszczędność miejsca,
  • bezpieczeństwo – nie grozi nam uciążliwe trzaskanie podczas przeciągów, brak konieczności blokowania skrzydła,
  • łatwość dopasowania – drzwi przesuwne można wykonać na zamówienie – w różnych wymiarach i z wieloma opcjami ich zamontowania.

 

 

 Rodzaje systemów przesuwnych

Drzwi HS  – to nowoczesne drzwi podnoszono-przesuwne do zabudowy dużych powierzchni. Wybór tego rozwiązania daje efekt szklanej ściany. Możemy uzyskać przestronne wyjście na taras i widok na ogród. Zalety tego systemu to: optymalna izolacja cieplna i akustyczna, trwałość i stabilność zastosowanego profilu oraz bezgłośna praca podczas przesuwania skrzydła. Jednym słowem drzwi HS to duże przeszklenia i panoramiczny widok!

 

Drzwi harmonijkowe – charakteryzują się różnorodnością typów, bezszelestną pracą, szczelnością i przejrzystością. Skrzydła w ilości od dwóch do sześciu, mogą zsuwać się symetrycznie na obie strony bądź w całości na jedną stronę. Specjalne rolki gwarantują płynną i łatwą obsługę. Montaż drzwi harmonijkowych pozwala nam uzyskać większe światło przejścia niż w innych systemach przesuwnych. Drzwi harmonijkowe jako jeden system okienno – drzwiowy pozwalają uzyskać przejście o szerokości od 8 do 10 metrów.

 

System drzwi uchylno-przesuwnych – to rozwiązanie wykorzystywane jest do wykonania okien i drzwi balkonowych. System charakteryzuje się tym, że skrzydło czynne można lekko uchylić lub przesunąć, co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni pomieszczenia i lepsze naświetlenie wnętrza.