Aktualności

WYRÓŻNIENIE – Ranking Firm Rodzinnych Forbes 2018

Wyróżnienie Forbes

Pierwszy w Polsce pionierski ranking najdynamiczniej rozwijających się firm rodzinnych ma być przyczynkiem do dyskusji o ich kondycji i najpilniejszych wyzwaniach przyszłości – pisze Forbes – organizator, będący międzynarodowym dwutygodnikiem bazującym na wiadomościach gospodarczych i finansowych. Partnerem strategicznym jest Bank Millennium SA, partnerem głównym Grabowski i Wspólnicy, a partnerem merytorycznym Bisnode Polska. Według uczestników, a także osób odpowiedzialnych za ranking istnieje opinia, iż firma rodzinna to szereg wartości, odpowiedzialności, tradycji, a także swoista konstytucja i myśl, że firma ta prosperuje z ideą przekazania jej następnym członkom rodziny.

 

Oficjalnie 25 listopada 2018 roku do życia weszła ustawa regulująca zasady kontynuowania działalności gospodarczej w ramach sukcesji.

Oznacza to, iż od niedawna oficjalnie firma nie tylko przechodzi z prywatnej na rodzinną w przypadku całkowitego przekazania działalności kolejnemu pokoleniu, lecz także w momencie wejścia do zarządu członków rodziny.

Według dorocznego raportu przygotowanego przez Fundację Firmy Rodzinne Katarzyny Gierczak-Grupińskiej już co trzeci polak gotowy jest zapłacić więcej za produkty z firm rodzinnych – ze względu na docenienie wkładu własnego w ten segment firm. Świadczy to rzetelnie o pracy, którą rodzinne firmy wkładają w swój biznes w celu rozwinięcia marki na skale krajową i międzynarodową.

 

Nasza firma założona w 1998 roku dzięki wieloletniemu doświadczeniu, tradycji, rzetelnemu podejściu do klienta, a także nieustającemu rozwojowi i usługami dodatkowymi – zapracowała sobie na oficjalne wyróżnienie w kategorii: „Najszybciej rosnące firmy rodzinne w woj. podlaskim z przychodami poniżej 100 mln zł” – zajmując 24 miejsce z całego województwa. To dla nas ogromne wyróżnienie, szczególnie dzięki istotnym elementom, które cechują firmę rodzinną. Cieszymy się z wartości i tradycji, które przekazujemy wewnątrz naszej działalności.

 

Dlatego oficjalnie dziękujemy za docenienie naszej firmy.

DMD