Uchwyty drzwiowe stanowią istotny element każdych drzwi zewnętrznych wpływając znacząco na efekt wizualny. Klienci mają do wyboru różnej długości uchwyty o przekroju rurowym, prostokątnym i kwadratowym. W przypadku zastosowania uchwytów drzwiowych innych niż klamka, ważny jest odpowiedni dobór innowacyjnych urządzeń zabezpieczających dom przed wejściem osób niepowołanych. Oprócz bezpieczeństwa zapewniają też komfortowe otwieranie drzwi bez konieczności użycia klucza. Wybór urządzeń stanowiących kontrolę dostępu zależy od preferencji i wygody klienta.
F1 – srebrny, F4 – stare złoto
F1 – srebrny, F4 – stare złoto
Długość: 580 mm, 1000 mm, 1500 mm
Długość: 580 mm, 1000 mm, 1500 mm
Długość: 580 mm, 1000 mm, 1500 mm
Długość: 580 mm, 1000 mm, 1500 mm
Zastosowanie nowoczesnych i wytrzymałych szyb zespolonych wyprodukowanych z najwyższej jakości komponentów korzystnie wpływa na współczynnik przenikania ciepła całego okna i w konsekwencji na bilans energetyczny całego domu. Odpowiedni dobór szyb spośród wielu dostępnych rodzajów, poprawia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Szyby zespolone mogą obejmować dowolne konfiguracje szyb zyskując właściwości zapewniające bezpieczeństwo i ochronę przed atakiem, izolacyjność cieplną, ochronę przed słońcem, ochronę przed hałasem i walory dekoracyjne.
Poprawny montaż stolarki okiennej i drzwiowej zapewnia prawidłowe ich funkcjonowanie, ale też szczelność poprzez minimalizowanie mostków termicznych. Sposób montażu musi być dostosowany do konstrukcji muru i materiałów, z jakich jest wykonany. W trakcie prac montażowych standardowo stosujemy ciepły parapet styropianowy, którego zadaniem jest uszczelnienie miejsc najbardziej narażonych na straty ciepła. Na życzenie klienta możemy też zamontować ciepły parapet z polistyrenu ekstrudowanego XPS.
Biorąc pod uwagę wartość współczynnika przewodzenia ciepła (Ѱ) klient ma możliwość wyboru odpowiedniego typu montażu:
- montaż w murze, okno wysunięte jest ok. 1 cm poza mur (Ѱ = 0,046 J/(m*K*S)
- montaż w strefie docieplenia (tzw. ciepły montaż), okno wysunięte bezpośrednio za mur (Ѱ = 0,013 J/(m*K*S)
Cechą montażu redukującego wpływ wilgoci jest zastosowanie w styku okna z murem trzech warstw materiałów. Warstwa wewnętrzna utworzona z folii paroszczelnej chroni piankę montażową przed przenikaniem do niej wilgoci z wnętrza budynku. Warstwa środkowa wykonana z pianki poliuretanowej trwale eliminuje mostki termiczne. Warstwę zewnętrzną tworzy taśma paroprzepuszczalna, która izoluje połączenia pomiędzy murem a ramą okienną i zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz, umożliwiając jednocześnie wyprowadzenie jej na zewnątrz budynku.
Kolejną możliwością jest zastosowanie jedynie samoprzylepnej poliuretanowej taśmy rozprężnej która spełnia wymogi montażu energooszczędnego. Zapewnia paroszczelność od wewnątrz, izolację termiczną i akustyczną warstwy środkowej oraz odporność na UV i wpływy atmosferyczne od zewnątrz. Jej zastosowanie nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża, nie wydziela substancji lotnych.
Naszym klientom proponujemy również montaż w warstwie ocieplenia budynku, którego zadaniem jest wyeliminowanie mostków termicznych wokół ościeżnicy. W tym przypadku okno obsadzane jest przed ścianą, ale mocowane jest do muru przy wykorzystaniu kotew, konsoli lub specjalnych ram instalacyjnych. Dodatkowo stosowana jest pianka jako termoizolacja oraz taśmy paroprzepuszczalna i paroszczelna.
Montaż w strefie docieplenia